П'ять безкоштовних курсів для бібліотекарів: підвищення кваліфікації і ефективності роботи

    Самоосвіта — це один із найважливіших аспектів особистісного розвитку в сучасному світі. У часи стрімкого технологічного прогресу та змін у різних сферах життя, постійне оновлення знань і навичок стає необхідністю. Традиційна освіта, хоч і надає міцний фундамент, часто не може врахувати всі новітні тенденції та вимоги ринку праці. Саме тому самоосвіта дозволяє людині бути конкурентоспроможною, гнучкою та адаптивною. Вона сприяє розвитку критичного мислення, креативності та здатності до самостійного прийняття рішень, що є ключовими навичками для успіху в будь-якій сфері.



У цій статті розглянуто 5 безкоштовних курсів, що допоможуть бібліотечному працівнику зростати та отримати знання й навички потрібні для роботи у сучасному світі.



    
    Курс охоплює як більш традиційні лінійні процеси (такі як Waterfall-підхід), так і динамічні та ітеративні підходи гнучких гібридних моделей (методологія Agile). Слухачі навчаться обирати оптимальний підхід для будь-якого зі своїх проєктів, щоб збільшити шанси на успіх.

НАВІЩО БІБЛІОТЕКАРЮ: написання грантових заявок, побудова проєкту, пропрацювання системи контролю та комунікації над проєктом, розуміння роботи механізмів звітності тощо. 

ПРОГРАМА КУРСУ

Вступ

Модуль 1. Waterfall-підхід. Основи.


У цьому модулі ви дізнаєтеся про життєвий цикл проєкту при використанні традиційної моделі управління проєктами. Чому він називається Waterfall (водоспадний) і як це впливає на процес? Основна увага буде зосереджена на першому стані життєвого циклу проєкту — створення проєкту.

Модуль 2. Waterfall-підхід. Як запустити проєкт?

У цьому модулі ви дізнаєтеся про фазу планування проєкту при використанні підходу Waterfall — залучення команди і спільне створення плану управління завданнями, зацікавленими сторонами та ризиками. Ви дізнаєтесь, як створити основу для розробки детального плану проєкту, який включає бюджет і графік.

Модуль 3. Waterfall-підхід. Створення плану дій.

У цьому модулі ви дізнаєтеся про кілька методів, які допоможуть розробити детальний план проєкту для розкриття критичних завдань. Управління проєктами за Waterfall — це підхід до виконання завдань від початку до кінця, який робить проєкти більш успішними. Це має значний вплив як на вартість, так і на графік проєкту.

Модуль 4. Agile. Ініціювання та планування динамічних проєктів.


У цьому модулі ви дізнаєтеся про гнучке управління проєктами — методологію, яку найкраще використовувати, коли вимоги до проєкту недостатньо чітко визначені та часто змінюються. У цьому модулі ви дізнаєтеся, як створювати та планувати проєкти за допомогою Scrum.


Зареєстуруватися тут.





    Курс «ПРО Краудфандинг. Як громадським діячам і соціальним підприємцям успішно залучати кошти» покликаний підсилити громадянське суспільство, дати чіткі рекомендації та поради щодо залучення коштів як для соціальних, так і для бізнес-проєктів.Ви отримаєте дорожню карту реалізації краудфандингу: від вибору платформи й аудиторії до комунікаційної стратегії та подальшого звітування щодо використання залучених коштів.
    Курс буде корисним для початківців, що прагнуть нарешті публічно заявити про свою ідею та втілити її новими інструментами.
    Водночас розмаїта палітра способів ефективного збору коштів буде цікава для краудфандерів із досвідом.

НАВІЩО БІБЛІОТЕКАРЮ: побудова співпраці із громадськими активістами, розуміння принципу краудфандингу (співфінансування), залучення інвесторів із громади до потреб закладу, побудова успішного запиту тощо.

ПРОГРАМА КУРСУ

Модуль 1. Про краудфандинг: як це працює?
Лекція 1.1. Вступ. Чим краудфандинг відрізняється від інвестування та благодійності?
Лекція 1.2. Феномен краудфандингу в Україні. Приклади національних краудфандингових кампаній
Лекція 1.3. Міжнародні платформи для спільнокошту, їхні особливості та альтернативи

З цього модулю ви дізнаєтеся про зародження краудфандингу в Україні та світі, його типологію й особливості кожного з видів фінансування проєктів.


Модуль 2. Краудфандинг для громадських проєктів
Лекція 2.1. Які переваги краудфандингу для громадських ініціатив?
Лекція 2.2. Чому доброчинці підтримують проєкти?
Лекція 2.3. Як гуртувати спільноту довкола ідеї?

Цей модуль занурить вас у краудфандинг для громадських проєктів. Ми розглянемо переваги й недоліки спільнокошту, а також мотивацію доброчинців підтримувати такі проєкти.


Модуль 3. Краудфандинг для соціальних підприємців
Лекція 3.1. Чим краудфандинг корисний бізнесу?
Лекція 3.2. Краудфандинг для тестування продукту й пошуку лояльних клієнтів: як застосовувати?
Практичний кейс №1. Соціальне та інклюзивне підприємництво

Краудфандинг як інструмент залучення коштів для соціальних підприємців – про це третій модуль курсу. Він також охопить переваги й можливості краудфандингу для бізнесу.


Модуль 4. Краудфандингові платформи в Україні
Лекція 4.1. Принципи роботи українських платформ
Лекція 4.2. Дорожня карта для успішних зборів
Лекція 4.3. Юридичні аспекти краудфандингу та звітність щодо отриманих коштів
Практичний кейс №2. Особливості українських платформ для краудфандингу: пряма мова

Цей модуль присвячено українським краудфандинговим платформам. Представники «Спільнокошту» та сайту «Моє Місто» поділяться з вами власним досвідом краудфандингу в Україні.


Модуль 5. Що працює і що ні?
Лекція 5.1. Що обов’язково брати до уваги при підготовці до краудфандингу?
Лекція 5.2. Вісім порад «Як не вигоріти в процесі спільнокошту»
Лекція 5.3. Сім міфів краудфандингу

Краудфандинг, якщо чесно, – не ідеальний інструмент. У п’ятому модулі покроково розглянемо, що треба робити, а чого варто уникати при залученні коштів, а також розберемо міфи та страхи краудфандингу.


Модуль 6. Практичні завдання для успішного краудфандингу
Лекція 6.1. Заповнюємо канву краудфандингу
Лекція 6.2. Створюємо цікаву й зрозумілу заявку на платформі
Лекція 6.3. Готуємо комунікаційну стратегію
Лекція 6.4. Зона підвищеної уваги: перші тижні кампанії
Лекція 6.5. Політ нормальний, а що далі – після завершення збору?


Зареєструватися тут.





    Цей курс допоможе виокремити важливе з інфопростору навколо SMM та прокачати ваші навички work online! Його мета – закласти міцний базис (фундамент) із просування в соціальних мережах. Тож курс покликаний пояснити основи SMM і технічні аспекти соцмереж, розкрити секрети й лайфхаки просування брендів, навчити будувати SMM-стратегії, створювати контент для різних соціальних мереж та оцінювати його ефективність.

    Навчальні матеріали у smart-форматі створюють загальне уявлення щодо функціоналу соціальних мереж, процесу створення контенту, алгоритмів просування бренду та методики аналізу досягнутих результатів.

    Запропонований курс базується на практичних кейсах, що містять дієві поради щодо роботи із соцмережами. Тож завершивши навчання, ви не тільки отримаєте необхідну базу для заглиблення в маркетинг соцмереж, а й навчитеся стежити за трендам та швидко освоювати нове – в SMM та житті.

НАВІЩО БІБЛІОТЕКАРЮ: розуміння роботи соціальних мереж, трендів, побудова стратегії для підвищення видимості свого закладу, як створювати контент, що приваблюватиме до бібліотеки членів громади тощо.

ПРОГРАМА КУРСУ

Модуль 1. Cоціальні мережі: функції, різновиди, тренди

Лекція 1.1. SMM-менеджери як професійні користувачі соцмереж
Лекція 1.2. Різновиди соціальних мереж. Основний функціонал.
Лекція 1.3. Аудиторії користувачів соціальних мереж. Основні тригери.
Лекція 1.4. Тренди соціальних мереж


У рамах модуля студенти дізнаються про функціонал найактуальніших соціальних мереж, дослідять різні цільові аудиторії та їхні потреби. Ознайомлення з основними трендами соцмереж допоможе активно використовувати їх у професійній діяльності.

Модуль 2. Створення SMM-стратегії

Лекція 2.1. Базова структура SMM-стратегії
Лекція 2.2. Цілі/завдання, аналітика конкурентів
Лекція 2.3. Створення портрету цільової аудиторії
Лекція 2.4. Копірайтинг у соціальних мережах. Рубрикатор, план постингу, календар ситуативів
Лекція 2.5. Візуальний контент: правила створення, приклади

Студенти навчаться продумувати покрокову SMM-стратегію: від формування цілей постингу в соціальних мережах до безпосереднього створення контенту.

Модуль 3. Facebook: технічні особливості, контент, аналітика


Лекція 3.1. Функціонал Facebook. Створення й супровід сторінки компаніі.
Лекція 3.2. Контент Facebook: ідеї і приклади
Лекція 3.3. Основні метрики оцінки ефективності, аналітика

У цьому модулі студенти зануряться у функціонал Facebook, а саме дізнаються особливості супроводу сторінок, навчаться створювати відповідний контент та опанують основними метриками оцінювання ефективності в цій соцмережі.

Модуль 4. Instagram: технічні особливості, платформи для контенту (пости, stories, reels, прямі ефіри), аналітика

Лекція 4.1. Створення бізнес-профілю Instagram (категорія, шапка профілю, highlights)
Лекція 4.2. Різновиди контенту в Instagram: пости, stories, reels, прямі ефіри
Лекція 4.3. Аналіз контенту і його ефективності

У цьому блоці слухачі заглибляться у функціонал Instagram: як створювати й заповнювати бізнес-профіль, чим відрізняється процес створення різних форматів контенту та які правила оцінки його ефективності.

Модуль 5. Способи просування сторінок у соціальних мережах


Лекція 5.1. Таргетинг
Лекція 5.2. Робота з блогерами
Лекція 5.3. Конкурсні механіки
Лекція 5.4. Додаткові способи просування (амбасадорство, партнерство, Instagram-маски)

Зареєструватися тут.





    Курс покликаний пояснити, у яких сценаріях ChatGPT зможе ефективно виконувати завдання, а в яких - ні. Ви:навчитеся створювати високоякісні запити до ChatGPT за допомогою основних принципів prompt engineering,
ознайомитеся з принципами відповідального штучного інтелекту,
знатимете, як використати ChatGPT для розв'язання різноманітних завдань.

    Курс містить велику кількість практичних порад, поданих зрозумілою для новачків мовою.

НАВІЩО БІБЛІОТЕКАРЮ: підготовка сценаріїв до свят, підбірка ідей до виставок і масових заходів, допомога у написанні постів, допомога у створенні візуального та текстового матеріалу тощо.

ПРОГРАМА КУРСУ

Вступ. Що таке ChatGPT?

Модуль 1. Великі мовні моделі (LLMs).

Модуль 2. Мовні моделі від OpenAI на базі GPT.

Модуль 3. Як правильно формулювати запити до ChatGPT.

Модуль 4. ChatGPT для трансформації тексту.


Створення самарі текстів.
Зміна стилю.
Робота з контекстом.
Підтримка різних мов.
Закінчення речення.
Перетворення тексту з першої на третю особу.
Спрощення тексту для розуміння.
Пояснення абревіатур.
Переклад. Ідентифікація мови.
Регістри.
Отримання даних.
Формати виведення інформації: список, таблиця, CSV, JSON, HTML.

Модуль 5. ChatGPT для обчислень.

Математика та статистика.
Прості обчислення.
Корінь квадратний числа.
Кількісні показники.
Суми.
Переклад із математичної мови на українську.
Квадратне рівняння.
Пояснення відомих формул.

Модуль 6. ChatGPT для розробників програмного забезпечення.

Regex.
Робота з Azure Cognitive Services.
Коментарі.
Рефакторинг.
Генерація функцій.
HTML.
Метатеги.
T-SQL та LINQ.
Конвертація коду на іншу мову програмування.
Складність функції.

Модуль 7. Розширені сценарії використання ChatGPT.

Генерація ідей.
Написання віршів.
Створення заголовків та описів.
Пошук схожих товарів.
Виділення ключових пунктів.
Написання есе.
Класифікація компаній.
Написання звернень та скарг.
Видалення персональної інформації.
Порівняння програмних продуктів.
Сюжети фільмів за допомогою emoji.

Модуль 8. Програмний інтерфейс доступу до моделей.

Модуль 9. Етичний і відповідальний штучний інтелект, упередження.

Модуль 10. Погляд у майбутнє.

Зареєструватися тут.




    Про критичне мислення зараз хто тільки не говорить — «навичка ХХІ століття», «вимога просунутих роботодавців». Здається, воно справді важливе і необхідне. Але чи це так? І якщо так, то чому?

    На цьому курсі ви маєте змогу навчитися усвідомлено і самостійно вирішувати, що і наскільки важливо для вас, почати розуміти, як у вас з’являються ті чи інші думки і переконання, помічати власні когнітивні хиби і коригувати їхній вплив на ваші рішення, почати звертати увагу на те, як різний контекст змінює ваше сприйняття, відокремлювати те, що людина говорить, від того, який вигляд вона має.

    Особливу увагу курс звертає на те, чому в нашому українському контексті застосовувати критичне мислення у повсякденному житті може бути складно.

НАВІЩО БІБЛІОТЕКАРЮ: вміння бачити непідтверджену інформацію, відкидання наївності та віра в аргументи і докази будь-якого твердження, побудова власної думки до соціально важливих факторів і її доказова база тощо.

ПРОГРАМА КУРСУ
Вступ: Про що і для чого курс
Когнітивна наука: Як працюють людське сприйняття та пам’ять
Когнітивна наука: Основні когнітивні хиби та що з ними робити
Особливості українського суспільства: Вплив минулого
Особливості українського суспільства: Брак безпеки
Аргументація: Власна думка
Аргументація: Аргументи та докази
Завершення: Побудова власних аргументів — есе.

Зареєструватися тут.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Інтелектуальна проза: коли література стає мистецтвом для розуму

Настрій для читання: осінні книги входять у чат