Із тобою все окей: книги, щоб зростати і зрозуміти себе
У сучасному світі, де інформація постійно змінюється, а темп життя стає все швидшим, молоді важливо вміти ефективно навчатися, концентрувати увагу та розуміти себе. Саме книги з особистісного розвитку допомагають сформувати ці навички, адже вони відкривають доступ до досвіду видатних мислителів, психологів та підприємців.
Інтерес до книг із саморозвитку не тільки розширює горизонти, а й вчить керувати емоціями, правильно розставляти пріоритети та розвивати дисципліну. Це ключ до самопізнання, впевненості та успішного майбутнього. У цій статті ми розглянемо книги для студентів, у фокусі яких продуктивне навчання, вміння зосереджуватися на головному та розібратися у собі.
Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну
Книги про мозок і пам'ять несуть у собі знання, що є насправді більш потрібними і практичними для кожної людини, ніж може здатися на перший погляд. Окрім теоретичного аспекту, що цікавить переважно спеціалістів з нейробіології й дотичних до неї сфер, такі праці містять важливу і для загалу інформацію. Візьмімо як приклад одне з популярних видань «Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну» американської професорки Барбари Оклі.
Серед кращих книг з нейропсихології ця робота опинилася тому, що окреслила й детально обґрунтувала цілком неочевидні поради з ефективного опанування нових знань і навичок. Ці секрети правильної взаємодії зі своїм мозком по-справжньому вразили навіть найбільш успішних і продуктивних студентів по всьому світу, завдяки чому видання миттєво вибороло звання бестселера й завоювало мільйони прихильників по всьому світу.
Праця приголомшує своєю нескінченною симпатією. Це зумовлено насамперед несподіваними висновками щодо розподілу людей на гуманітаріїв і технарів. Авторка переконана: таке розмежування – справжня нісенітниця, а тому всі люди мають абсолютно однаковий потенціал до вивчення будь-чого. А як сповна розкрити цей потенціал, Барбара успішно пояснила у своїй книжці.
Структуроване мислення. Ясний розум в інформаційному хаосі
Сучасний інформаційний простір щодня перенавантажує нас величезною кількістю даних. За такого ритму життя нам доводиться якомога швидше приймати рішення й реагувати на стрімкі зміни в суспільстві.
Тому й не дивно, що час від часу ми спізнюємося на зустрічі, губимо речі й почуваємося виснаженими, наздоганяючи загальний світовий темп. Однак за допомогою нейронауки можна впорядкувати своє життя. На основі академічних досліджень та історій видатних людей Деніел Левітін учить структурувати інформаційний потік і дає практичні поради, як організувати свій час і навести лад у роботі й повсякденному житті.
Деніел Левітін — нейробіолог, психолог-когнітивіст, письменник. Почесний професор Університету Макґілла та почесний науковий співробітник Школи бізнесу імені Волтера Гааса при Каліфорнійському університеті в Берклі.
Мистецтво говорити. Таємниці ефективного спілкування
У сучасному світі ми щодня творимо історію про себе: у соцмережах, у розповідях про себе друзям, знайомим та абсолютно не знайомим людям, а також під час виступів та промов на роботі тощо. “Що” ми говоримо і “як” ми говоримо безпосередньо впливають на те, як ми позиціюємо себе та як нас сприймає оточення: чи готові вони нас почути й оцінити нашу думку як важливу, чи візьмуть вони наші думки на озброєння, чи будемо ми переконливими в наших висловлюваннях.
До книг із психології спілкування ми звертаємося по допомогу, щоб покращити наші комунікативні навички. Саме до таких книжок і належить робота “Мистецтво говорити. Таємниці ефективного спілкування” Джеймса Борґа. Автор працює консультантом і бізнес-тренером, а ще відомий у світі як “фахівець із пам’яті” та знавець “магії розуму”. У книжці Джеймс Борґ розповідає про аспекти спілкування, які викликають найбільші складнощі в нашому житті.
Шкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на краще
Де народжуються геніальні ідеї: за чистими столами бездоганних офісів чи серед творчого безладу? Яких рис вам бракує, щоб написати неповторну мелодію, винайти ліки, змінити хід історії, створити потужну бізнес-імперію, знайти справжнє кохання чи досягти вершин у політиці? Відповідями на ці та інші запитання Тім Гарфорд ділиться у книжці «Шкереберть».
Проаналізувавши сотні експериментів, досліджень і ситуацій, він зрозумів, як розвинути креативність і створити щось дивовижне. А цікаві історії з життя Джобса, Безоса, Франкліна та інших видатних осіб переконають вас у дієвості його ідеї.
Час прокидатися і творити нову реальність!
Для якнайширшого кола читачів; усіх, хто прагне розвинути креативність та розкрити свої найкращі риси. Книжка буде корисною й цікавою для людей будь-якого віку, незалежно від сфери діяльності, ззастерігає від спокуси цілковитої впорядкованості та натомість показує переваги безладу. На численних прикладах із життя видатних людей автор пояснює, чому не завадить впустити трохи хаосу.
Іди туди, де страшно. І матимеш те, про що мрієш
Страх – це той противник, дуель з яким відбувається хоча б раз у житті кожної людини. Він має різні личини і мова аж ніяк не про пріснопам’ятних «монстрів під ліжком» із дитинства. Страх – це боязнь невідомого, боязнь вийти з кола, почати щось нове, стрибнути з парашутом, сказати «так» (або ж сказати «ні» - залежно від ситуації), зізнатися в почуттях коханій людині… Ситуацій безліч. Та у всіх них ми боїмося одного – що наші прагнення не реалізуються і в результаті ми втрапимо в халепу.
Про які 10 правил йдеться в тексті?
- Дій рішуче сьогодні: час обмежений.
- Переписуйте свої інструкцію, змінюйте її щогодини.
- Щодня рухайтесь у тому напрямку, який ви для себе обрали.
- Усе в наших головах.
- Інструменти для приборкання тигрів знаходяться навколо нас.
- Не шукайте безпеки в натовпі.
- Щодня робіть те, що вас лякає.
- Розумійте й контролюйте свій час, щоб здійснити зміни.
- Формуйте практики, неухильно дотримуйтесь засад.
- Ніколи, ніколи не здавайтеся.
Особисті кордони. Керівництво зі спокійного життя без травм і комплексів
У сучасному соціумі важко виокремити проблему масштабнішу й гострішу, аніж порушення особистих кордонів.
Зазвичай це проявляється у нетактовних запитаннях на кшталт «Не думав скинути пару кіло?» або «Коли плануєш народжувати?», а ще, у беззмістовних порадах та бажанні оточення нав’язати нам власну думку.
На сторінках «Особисті кордони. Керівництво зі спокійного життя без травм і комплексів» яка розрахована на широке коло читачів, ліцензована психотерапевтка та експертка зі стосунків Недра Ґловер Тавваб ділиться з читачами професійним дослідом п’ятнадцятирічних досліджень, який допоможе кожному підібрати індивідуальні інструменти для відстоювання особистих кордонів.
Ця книга буде цікава кожному, якщо:
- у вашому оточенні є «токсичні» люди;
- ви ще не навчилися казати оточенню про свої потреби;
- хочете навчитися казати «ні»;
- прагнете покращити стосунки й отримувати задоволення від спілкування з партнером та друзями.
Не турбувати. Як сфокусуватися в інформаційному шумі!
Книжки про фокусування уваги декому можуть здатися непотрібними, адже, здавалося б, концентрація — це базова й очевидна навичка людини. Завдяки їй ми вміємо здобувати інформацію, навчатися та, звісно ж, працювати. Проте чи знаєте ви, що з кожним роком загальні показники вміння концентруватися серед суспільства падають усе нижче й нижче? А чи відомо вам, до чого таке стрімке зниження може призвести?
Кел Ньюпорт розповідає, як змінити власні звички та привчити себе працювати продуктивно. А на додачу бонус: видання буде корисне не лише дорослим. Деякі практичні вправи зможуть допомогти розвинути концентрацію й вашим дітям, адже це вміння важливе для будь-якого віку.
Емоційний інтелект
«Емоційний інтелект» Деніела Гоулмана після виходу в світ майже пів року протрималася у списках бестселерів «New York Times», а все завдяки важливим відкриттям, які вона зробила для звичайних читачів. Найцікавіше те, що книга розповість про закономірності між вашим емоційним інтелектом та успіхом у житті.
Тут ви також знайдете факти про походження, виникнення та роботу емоцій, а також про низку психологічних експериментів, які демонструють, як емоції працюють. Автор показує, як емоції зароджуються на фізіологічному рівні та проявляються назовні, як вони впливають на наше життя. Деніел Гоулман розповідає про способи контролю емоціями, дає поради, які знадобляться кожному з нас у повсякденному житті. Емоційний інтелект – важлива складова людської мудрості та виваженості, тому його варто тренувати в собі та вчитися керувати власними емоціями.
Пасивний заробіток. Як перетворити ідею на гроші за 27 днів
Кріс Ґільбо — знаний у всьому світі американський підприємець, публіцист і блогер. Відомий завдяки книжці «The Art of Non-Conformity», а сайт письменника входить до числа 100 000 найбільш відвідуваних у США. Якийсь час він навіть працював волонтером у медичній благодійній організації «Mercy Ships» у Західній Африці, а в 35 років продемонстрував документ, де зазначено, що він відвідав 193 країни світу!
Кріс усе життя працює на себе, тому знається на тому, як розпочати бізнес з нуля. Його книжки для бізнесу та саморозвитку перекладені українською мовою, а одна з них це — «Пасивний заробіток. Як перетворити ідею на гроші за 27 днів».
У виданні легко й доступно розказано, як почати реалізовувати свої мрії та ідеї з нуля, не маючи великих заощаджень. Оскільки автор на власному досвіді випробовував ці системи, їх можна сміливо втілювати в життя. Ця книжка для підприємців пропонує укласти місячний план, у якому буде враховано все можливе. Це допоможе швидко вийти в плюс, не витрачаючи надто багато власного ресурсу. Чи не кожному з нас колись хотілося звільнитися з роботи й почати свою справу, але зазвичай страх стримує схожі бажання. Кріс наполягає на тому, що потрібно переставати боятися та починати діяти! Навіть наявність спеціальної освіти не обов’язкова, якщо все робити правильно.
Дофамінове покоління. Де межа між болем і задоволенням
Ця книга про задоволення, а також про біль, а головне - про те, як віднайти тонкий баланс між ними, і чому зараз, як ніколи, важливо це зробити. Ми живемо в час безпрецедентного доступу до високого вмісту дофаміну: наркотики, їжа, новини, азартні ігри, шопінг, смс, фейсбук, ютуб... Смартфон вже перетворився на щоденні ін’єкції, що постачають цифровий дофамін 24 години на добу 7 днів на тиждень, таким чином, ми всі стали вразливими до компульсивного надмірного споживання.
Психіатриня й письменниця Анна Лембке на сторінках своєї науково-популярної праці «Дофамінове покоління. Де межа між болем і задоволенням (тверда обкладинка)» досліджує нові захоплюючі наукові відкриття, які пояснюють, чому невпинна гонитва за задоволенням призводить до болю... і що з цим робити. Перетворивши складну неврологічну науку в легкі для розуміння метафори, Лембке ілюструє, як знайти задоволення й тримати дофамін під контролем. Тканиною її оповіді є реальні історії пацієнтів, які переживали страждання та спокуту, які й дають нам усім надію на те, що ми можемо керувати своїм споживанням і трансформувати своє життя.
Коментарі
Дописати коментар